NEXT GENERATI@N
Lubomír Bokštefl
Z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost na podporu výstavby přístupových sítí k vysokorychlostnímu Internetu byly vypsány a vyhodnoceny dvě úspěšné výzvy, ze kterých jsou doporučeny k realizaci 64 projekty na zajištění dostupnosti vysokorychlostního připojení k Internetu pro více než 47 tisíc domácností. Celkový objem plánovaných investic na realizaci těchto projektů přesahuje 2,5 miliardy Kč. Výše dotací z programu je téměř 1,9 miliardy Kč, zbývajících zhruba 600 miliónů Kč by mělo být uhrazeno soukromými investory z jejich vlastních prostředků.Petr Filipi, otázky kladl Petr Beneš
Optimistické hodnocení současných přínosů podpory výstavby sítí vysokorychlostního přístupu k Internetu v ČR je přirozeným stimulem pro přípravu nových programů podporujících inovační projekty digitalizace. Aktuální informace a úvahy z této oblasti přináší následující rozhovor s Mgr. Petrem Filipi, ředitelem Odboru digitalizace a internetu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
Petr Beneš
Rozšiřování velmi rychlého internetu (VHCN) v České republice patří mezi ostře sledované a prosazované záměry, s ohledem na nesporné přínosy, které s ním souvisí. Na podporu jeho úspěšné realizace spustilo v polovině roku 2020 Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) projekt s názvem Broadband Competence Office ČR (BCO ČR). Jakých dosáhl výsledků?
Michal Manhart, otázky kladl Petr Beneš
Broadband Competence Office ČR (BCO) ještě není všeobecně známou značkou. A ani být nemůže, protože má za sebou teprve rok existence. Přesto se může prezentovat celou řadou výsledků, jak potvrdil v rozhovoru Michal Manhart, vedoucí projektu BCO v České republice.